sl1
sl2
Untitled-5

Третман за убавина

Убавина

 • Комбинација од смирувачко и прочистувачко дејство
 • Одличен резултат кој помага да се решат проблемите со кожата

- Бенефити од Третманот за убавина -
Потребни производи
 • Гел за Миење Master Herb, 100ml со код 11319
 • Антвоспалителен лосион Master Herb, 60ml со код 11320
 • Биокомлпекс Master Herb, 25gr со код 11321
 • Фитокоректор Master Herb, 10ml со код 11322
 • Крем против акни и лузни Master Herb, 20gr со код 11323
 • Детксикационен фластер Master Herb, 2броја со код 41314
 • Маската за лице од Муцин, 1 број со код 14603
Третман

Најпрво лицето се мие со гелот за миење Master Herb, потоа се нанесува на туфер мала количина од антивоспалителниот лосион Master Herb со кој што се чисти целото лице, потоа се нанесува маската од Муцин така што влажната крпа се нанесува на лицето и вратот и по 15 мин се вади, потоа околу црвената површина на кожата се нанесува биокомплексот Master Herb, а на деловите каде што имате акни се нанесува фитокоректорот Master Herb, на самиот крај се нанесува кремата против акни и лузни Master Herb.

Додека овој третман се третира детокс фластерот е многу корисен. Тој целосно ги извлекува токсините од телото, ја нормализира работата на лојните жлезди и хормоните. Во пакувањето ќе најдете две ленти, наменети за двете стапала на нозете. Се лепат на страна на чистата кожа на стапалата. Поставување на лепенките се препорачува до 21:00 часот, пред биолошки активните точки да се “отворат” или пак може и пред да си легнете за спиење. Наутро отстранете ја лентата и исплакнете ги нозете со вода. Третманот трае 10 дена.

Резултат

Ефикасна терапија за масна и проблематична кожа. Со оваа терапија ќе имате целосна контрола на работата на лојните жлезди, ќе се намали воспалителната површина на кожата, ќе се измазнат лузните настанати од акни, а со тоа ќе се спречи појава на нови акни, пори и постоечките акни ќе исчезнат без да остават трага. Вашата кожа ќе биде хидратантна, негувана, еластична и ќе ја задржи младоста на Вашата кожа.

Терапија за здравје

Како до физичка активност без болка?

 • се користи како надворешно аналгестско средство
 • ги отстранува отоците кои што се појавуваат
 • ги отстранува воспаленијата на зглобовите и `рбетниот столб
 • ја подобрува микроциркулацијата на крвта
 • помага да се обноват сврзното и `рскавичното ткиво

се користи за зглобовите на нозете, рацете и `рбетот

- Бенефити од Терапијата за здравје -

Потребни производи
 • Фитогел “Ортофит“, 125мл со код 34401
 • Козметичка емулзија фитофластер за тело Jian Kang, 5ком со код 30103
Третман

Со масажни движења се нанесува гелот во оние  делови од телото и зглобовите каде што се појавува  болката, додека целосно не се апсорбира. Се препорачува користење 3-4 недели, секој ден, потоа две недели одмор, доколку е потребно. Таа е погодна да се користи заедно со традиционалните методи на исцелување како што е фитолепенката Jian Kang која што се сече на коцки и се залепува врз болните точки на телото. Може да отстои 8-12 часа. По 3 часа можете да ја повторите постапката. Третманот се избира индивидуално и времетраењето на третманот е 20-25 дена.

Резултат

Резултат од користење на Ортофитот и лепенката Jian Kang, одлично се покажала кај оние кои што активно спортувале или пак се занимавале со фитнес зголемувајќи ја нивната физичка способност, со одлично загревање на мускулите, со целосна исчезнатост на болката во зглобовите и трчањето никогаш не било полесно.  

Третман со еко производи

Заборавете ги алергиите

 • Не предизвикуваат иритација и алергиски реакции
 • Го заменуваат во целост прашокот за перење и омекнувачот
 • Еден комплет од Турмалиновите топки е доволен за околу 2 годишно секојдневно перење

Бенефити од Третманот со еко производи
Потребни производи

Турмалинови топки 2 бр. со код 144301

Третман

Се пере на ниска температура најмноу на 40 степени, по две недели користење, се оставаат топките на Сонце за да се исушат со цел подолго време да ги користите истите.

Резултат

Во замена на хемискиот метод на перење, ТианДе Ви нуди метод кој се базира на физичките својства кои навлегуваат во составот на природни компоненти на екосферата. Тие соджат 100% природни состојки, гранули од турмалин, зеолит, редкоземни метали и сребро. Турмалиновите сфери имаат силен антибактериски ефект, ја отстрануваат непријатната миризба  и им даваат на самите алишта мекост, свежина и живописност на боите. Со редовно користење,исчезнуваат алергиите  бидејќи самите алишта се чистат од фосфати и други синтетички и површински активни материи кои ги предизвикуваат алергиите.

Полицистични јајници

Заборавете ги вагиналните проблеми

 • ШТО ПРЕТСТАВУВА? Синдромот на полицистични јајници е за жал многу честа појава кај жените и се карактеризира со нерегуларен менструален циклус, прекумерна телесна тежина, акни, депресија, неплодност, проретчување на косата но, може да се појават и други симптоми.
 • ДИЈАГНОЗА Раната дијагноза и лекување на синдромот на полицистични јајници може да ви помогне да го намалите ризикот од развивање на дополнителни компликации како дијабетес и срцеви болести.
 • ❗Како да се справите со овој синдром на полицистични јајници? Постојат различни методи на справување со овој синдром бидејќи симптомите се разликуваат од жена до жена. Сепак доколку имате полицистични јајници и сакате да си помогнете себе си , TianDe има решение

Топ производи

Шампон кој дава неверојатни резултати
IMG_2998-0

Шампон против опаѓање на косата ,

420 мл со код 21310, цена 1507 денари

Нови производи

МАШКО И ЖЕНСКО ЗДРАВЈЕ

intimen gel volupta +

Волупта+ за жени код на производ 65301

производ кој за кратко време стана незаменлив помеѓу нашите потрошувачи

 

Промоции за овој месец

Сет производи по неверојатна цена !
Blue-Balloons-Sale-Vector
СЕТ ВО ИЗНОС 4624 денари

3461 денари

Вие купувате Детоксикацони фластери за нозе со турмалин

и добивате гратис 1(еден) Маски за лице и врат “Семки од грозје“ или пак Маски за лице и врат “Активен кислород“

Примамливо нели?